Association Montessori Internationale (AMI) ve North American Montessori Center montessori eğitim programlarını tamamlayan kurucularımız, okulumuzu, Türkiye’de Montessori felsefesini global standartlarda uygulayan en iyi okul öncesi eğitim kurumlarından biri olma misyonu ile kurmuşlardır.
Bütünsel eğitime odaklanan eğitim programlarımız İngilizce ağırlıklı olup; İngilizce eğitmenlerimiz tam zamanlı ve konularında deneyimli yabancı öğretmenlerdir. Okulumuzda;

İki sınıfımızda tam günlük sadece İngilizce Eğitimi
İki sınıfımızda tam günlük İngilizce – Türkçe olarak Çift Dilli Eğitim
Bir sınıfımızda ise yarım günlük Türkçe-İngilizce Eğitimi gerçekleşmektedir.

Her sınıfımızda en az bir öğretmenimiz Montessori sertifikası olan ve uzun süredir alanında deneyim kazanmış öğretmenlerdir. Sınıflarımızdaki tüm öğretmenlerimiz, çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olan ve/ve ya kendi branşlarında uzmanlaşmış öğretmenlerdir. Spor, sanat ve müzik derslerimiz çocuklar için özel hazırlanmış programlar dahilinde kadromuzda bulunan eğitmenler tarafından işlenmektedir.
Montessori felsefesinin bir parçası olarak öğretmenlerimizin temel hedeflerinden biri çocuklarımızı gözlemleyerek her çocuğumuzun kendi gelişim özellikleri ve ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim planları oluşturmaktır.
Okulumuz çocuklarımızın gelişimine destek olabilmek ve hayatlarına olumlu dokunuşlar yapabilmek için ailelerimizle birlikte çalışmamız gerektiğinin bilincindedir. Bu kapsamda okul psikoloğumuz düzenli olarak çocuklarımızın gelişimlerini takip etmekte ve velilerimizle görüşlerini paylaşmaktadır. Ebeveyn ve bakıcı eğitimlerine büyük önem verilmekte; Danışma Kurulumuzdaki değerli uzmanların da katılımları ve yönlendirmeleriyle pek çok alanda farklı eğitim ve seminerler düzenlemektedir.
Mi Casa Uluslararası Montessori Anaokulu iki katlı geniş, ferah ve aydınlık bir binaya sahiptir. Çok geniş ve korumalı olan ve çocuklarımızın çok sevdiği minik evlerden çocuk bahçesine, kum havuzundan ekoloji köşesine, barış köşesinden atölye alanlarına kadar İstanbul'da çocuklar için inanılmaz güzellikteki nadir okul bahçelerinden birisidir.
Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Bol ışık alan geniş sınıflarımız, üstü açılabilen atölye alanlarımız ve geniş bahçemiz sayesinde çocuklarımız temiz hava ve ışıktan bolca faydalanabilmektedirler. Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri büyüklükte ve Montessori felsefesinin “hazır çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir.
Okulumuzdaki tüm zeminler, içeriğinde keten tohumu bulunan ve toz tutmayan bir maddeden yapılan, anti-bakteriyel linoleum malzemesi ile döşenmiştir.