Çocuklarımızın sosyal ve bedensel gelişimlerini sağlıklı biçimde tamamlayabilmeleri ve ileride sağlıklı birer yetişkin olabilmeleri açısından spor çocukların yaşamlarının olmazsa olmazıdır. Çocuklarımız her gün günde en az bir saat bahçede "serbest oyun" saatinde temiz havada oynayabilmekte; haftalık programları çerçevesinde jimnastik ve yoga derslerine devam etmektedirler. 

Spor yapmayan çocuklarda obezite, astım, bronşit gibi sorunlara çok daha sık rastlandığı gözlenmekte; dolayısı ile spor derslerine okulumuzda büyük önem verilmektedir. Jimnastik, vücuda esneklik kazandırırken aynı zamanda kasları da güçlendirmektedir. Sağ-sol beyin ve el-göz-ayak koordinasyonunu geliştirirken; karın ve sırt kaslarını çalıştırarak, duruş bozukluklarını gidermeye yardımcı olmaktadır. Yoga ve mindfullness derslerimiz ise çocuklarımızı hem zihnen dinlendirmekte hemde beden farkındalıklarının artmasını sağlamaktadır. 

Okulumuz, geniş bir bahçenin içerisinde yer almanın yanı sıra çocuklarımızın spor derslerini yapabildikleri bir spor alanına da sahiptir. Tam zamanlı olarak okulumuzda görev yapan jimnastik öğretmenimiz gerek spor dersleri esnasında gerekse bahçe oyunları sırasında çocuklarımızın motor kas gelişimlerini izlemekte ve ihtiyaçlarına yönelik programlar hazırlamaktadır. Ayrıca okulsonrası ve haftasonu atölye programlarında ritmik jimnastik, zumba, latin dansları, bale vb. farklı branşlara yönelik profesyonel öğretmenler eşliğinde gelişim programları sunulmaktadır. Okulumuzun hemen arkasında olan Sporcular Parkı ise belli dönemlerde çocuklarımız için farklı spor faaliyetleri ile tanışma fırsatı sunmakta ve basketbol sahası ve tenis kortu gibi farklı platformları çocuklarımızla buluşturma imkanı tanımaktadır. Böylece iyi bir okul öncesi eğitimin yanı sıra çocuklarının sağlıklı bir spor hayatına adım atmasını isteyen velilerimiz farklı alanlarda çocukları için doğru başlangıçları profesyonel eğitimciler eşliğinde yapabilmektedirler.