Sağlık ve Hijyen

Mi Casa Academy olarak, özellikle içinde bulunduğumuz bu olağanüstü dönemdeki riskleri asgari düzeye indirmek için, tüm hazırlıklarımızı yaptık. Uzman görüşleri ve yurt dışı örneklerini de inceleyerek, sağlık ve hijyen prokollerimizi oluşturduk.
Tüm idari personelimiz ve öğretmenlerimiz protokollerimizde yer alan bilgiler konusunda eğitilmiştir.
Öğle yemeklerimiz ve atıştırmalıklarımız, çocuklarımıza özel, tek kullanımlık kutularda gelmektedir.

Psikolojik Oryantasyon

Pandemi süresince okul psikoloğumuz çocuklarımız ve velilerimizle “korona sürecinde evde kalmak ve okula geri dönüş” konularında bol bol sohbet etti. Çocuklarımızın evden çıkamadıkları günlerde yaşadıkları olumlu ve olumsuz zorlayıcı duygular, okula dönerken yaşadıkları hem olumlu hem de taşıması zor duyguları daha kolay yönetebilmeleri için velilerimize rehberlik etmeye çalıştık. Okula geri dönüş sürecinde, velilerimizle okula dönmeden önceki son üç günde çocuklarıyla nasıl bir iletişimde olmaları konusunda yön veren bir psikolojik oryantasyon rehberi paylaştık.

Mi Casa ile Evde eğitim…

“0-6 yaş beyin gelişiminin %90’ının, kişilik gelişiminin ise %70’inin tamamlandığı dönem. Bu dönemde çocuklarımız deneyimleme ve oyun yoluyla zahmetsizce her bilgiyi sünger gibi hızla emerek öğreniyorlar. O yüzden bu dönemde çocuklarımıza bireysel ilgi ve ihtiyaçları yönünde oluşturulan bir eğitim ortamı sunabilmek ve farklı kazanımlar elde edebilecekleri doğru çalışma ve materyallerle buluşmalarını sağlamak büyük önem taşıyor.”
Tam da bu yüzden, evde bulunduğunuz zamanlarda çocuklarınızla daha kaliteli ve gelişimlerini destekleyen aktivite ve materyallerle buluşturmak üzere kolları sıvadık ve “Evde Montessori – Homeschooling” web-sitemizi hazırlamaya başladık.
Bir yandan da, pandemi döneminde başlayan uzaktan eğitim sürecimiz çocuklarımıza kesintisiz eğitim vermek üzere devam etmektedir.

Videolar, aktivite kutuları, online dersler

Pandemi süresince eğitimimize tüm hızıyla devam ettik...
Evde okulu özleyenlere, öğretmenlerimizle çocuklarımıza özel bir çok video hazırladık. Çekilen videolarla, çocuklarımız mutfakta, el işi, boyama, İngilizce, bir çok aktivite, çok eğlenceli, şarkı ve masal eşlikli versiyonları ile hem çok eğlendi hem de öğrenmeye devam etti.
Bunun yanısıra, Özenle seçilip, hazırlanan eğitim materyallerinden oluşan kutularımız, evde kaldığımız bu günlerde çocuklarımızın eğitimini desteklemek üzere evlerine ulaştırıldı.
Çocuklarımızın ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış, bütünsel gelişimlerini destekleyen farklı konuları içeren canlı yayınlarımız, çocuklarımıza hem keyif veriyor hem de gelişimlerini her anlamda destekleyen bir eğitim ortamı sunuyor


Dökümanlarımız:

Okula dönüş psikolojik Oryantasyon

Mi Casa Yeni Dönem Çalışma Protokolü