KURUCULARIMIZ

FUNDA GÜNGÖR AKPINAR - KURUCU ORTAK

Funda Güngör Akpınar, Mutlu Panda Anaokulu’nun kurucusudur. ODTÜ Ekonomi ve Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümlerinin Lisans ve önlisans eğitimlerini tamamlayan Akpınar, California State University (CSUF), Fullerton’da Ekonomi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Kurumsal iletişim ve Halkla İlişkiler master programlarını tamamlamıştır. CSUF’de “Outstanding Graduate Student Award”a layık görülen Akpınar bölümünü birincilikle bitirmiştir.

Akpınar, Montessori Institute of San Diego’da AMI - Assistant to Infancy Eğitmen Eğitimi programını tamamlayarak Türkiye’de 0-3 yaş AMI sertifikası olan ilk eğitimci olmuştur. The Montessori Accreditation Council for Teacher Education tarafından tam kapsamlı MACTE akreditasyonuna hak kazanan Akpınar, ayrıca North American Montessori Center’ın 0-3 yaş ve Emel Wilbrandt Çakıroğlu’nun 3-6 yaş Montessori eğitmen eğitim programlarını tamamlamıştır. Akpınar ayrıca Thomas Gordon International tarafından verilen Etkili Anne-Baba seminerlerini tamamlayarak Eğitmen Sertifikası almıştır.

Akpınar, yaklaşık 25 yıllık kurumsal hayatında JurEcon, Inc., Los Angeles’ta danışmanlık, HSBC Türkiye’de başekonomistlik, Garanti Bankası’nda Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü ve Koç Holding’de Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörlüğü gibi üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Koç Holding’de üst düzey yöneticilik yaptığı dönemde Adler International Learning tarafından verilen 3 modüllük koçluk programını tamamlamış ve iç koçluk ve mentörlük yapmıştır.

Kurumsal çalışma hayatına devam ederken anne olan Akpınar, 0-6 yaşın insan gelişimindeki önemi ve çocuk gelişimi üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmaya başlamıştır. Ekonomi ve İletişim master’larından sonra Çocuk Gelişimi konusunda ikinci üniversitesini bitirmiştir. Türkiye’de okul öncesi eğitim konusunda yapılabilecek çok önemli projeler olduğuna inanan Akpınar, Koç Holding’deki üst düzey yönetici pozisyonundan emekli olmuş ve çocukların hayatına olumlu dokunuşlar yapabilme vizyonuyla sosyal projelere odaklanmaya karar vermiştir. Akpınar, bu süreçte Montessori eğitim felsefesine ve materyallerine hayran kalmış; Amerika’da montessori diploması almış ve Türkiye’deki en iyi Montessori okullarından birini kurmak amacıyla önce Mutlu Panda Montessori Anaokulu’nu daha sonra ise Burcu Erdem Çakar ortaklığında Mi Casa Uluslararası Montessori Anaokullarını kurmuştur.

Sosyal fayda yaratmaya inanan STK’lar nezdinde de faal olarak çalışarak farklı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Akpınar, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve eski başkanıdır. Akpınar, ayrıca konusunda uzman bir kadroyla bir araya gelerek 2017 yılında bilinçli ebeveynler yetiştirmeyi ve 0-6 yaşlarındaki çocukların gelişimlerine destek olmayı hedefleyen KİDOKİT A.Ş. isimli teknoloji şirketinin kurucu ortaklarından olmuş ve şirketin Yönetim Kurulu başkanlığına atanmıştır. Kidokit bir Çocuk Gelişim ve Ebeveyn Platformu olarak kurulmuş ve Kidokit isimli mobil program geliştirilerek 2018’de kullanıma Apple Store ve Google Play’de kullanıma sunulmuştur.

Funda Güngör Akpınar evlidir ve Lal Su isminde bir kızı vardır.

BURCU ERDEM ÇAKAR - KURUCU ORTAK - OKUL MÜDÜRÜ

2018 yılı itibariyle Mutlu Panda Anaokulu ortakları arasına katılan Burcu Erdem Çakar, 2016 yılında Mutlu Panda Anaokulu Okul Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2018 yılı itibariyle Mutlu Panda Anaokulu’na ortak olan Çakar, 2019 yılında Mi Casa Uluslararası Montessori Anaokulu’nun kurucu ortaklarından olmuştur.

Çakar, Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Eğitim Programları Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çeşitli özel okullarda öğretmen olarak çalışmanın yanı sıra çeşitli kurumlarda eğitim koordinatörlüğü ve ASHOKA "Fark Yaratan Okullar" grubunda Okul Temsilciliği yaparak; uluslararası alanda çalışmalar yürütmüştür. Mutlu Panda Anaokulu’na katılmadan önce Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde okul öncesi eğitim programı tasarlama ve geliştirme, öğretmen eğitimi tasarlama gibi çalışmalarda bulunmuştur.

Eğitim ve akademik hayatı süresince Reggio Emilia ve Montessori felsefesi gibi Alternatif Eğitim Felsefelerine yönelik çalışmalar yapan Çakar, bu konularda makaleler yayınlamış ve danışmanlık yapmıştır. Emel Wilbrant Çakıroğlu’nun 3-6 yaş Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programını tamamlayan Çakar, aynı zamanda orman anaokullarına giriş eğitimini bitirmiştir ve orman okulları sertifika programlarına halen devam etmektedir. Çakar ayrıca çocuk gelişimi konusunda Kıvılcım Projesi (Çakar’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen bu projede BUSOS’un (Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü) Avustralya Büyükelçiliği’nin ve Beyoğlu Belediyesi’nin desteği ile Dolapdere’de 7-14 yaş arası çocuklarla drama, müzik ve oyun eşliğinde hak temelli çalışmalar yapılmıştır.), Pembe Ev Projesi (Çakar TOG (Toplum Gönüllüleri) ve BUSOS (Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü) ortak projesi olan Pembe Ev’de Düşünce Oyunları dersleri vermiştir) ve SHÇEK Projesi (BUSOS (Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü) ile SHÇEK işbirliği ile yürütülen bu projede Çakar, okulöncesi dönemindeki çocuklarla zihinsel eğitim programlarının uygulanması yanında eğitici çalışmalarda bulunmuştur) gibi farklı projelerde yer almıştır.

Burcu Erdem Çakar evlidir ve Jeyan isimli bir kızı vardır.

DANIŞMA KURULUMUZ

DOĞAN CÜCELOĞLU

Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını incelemektedir.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapan Cüceloğlu sonrasında Türkiye'de Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde görev yapmış; fulbright bursuyla bir sene süreyle Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur.

1980-1996 seneleri arasında ABD Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da görev yapan Cüceloğlu'nun ebeveynlere ve gençlere yönelik çok güzel kitapları bulunmaktadır. 1996 senesinden bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anne babalara ve iş adamlarına yönelik seminerlere, konferanslara ve atölye çalışmalarına ağırlık vermiştir.

LALE ÜNALDI

1980 yılında Pinokyo Anaokulu’nun; 1990 yılında Yüzyıl Işıl İlkokulu’nun; 1995 yılında Yüzyıl Işıl Lisesi’nin; 2004 yılında Foresters’ Club Anaokulunu’nun; 2005 yılında ise TEIS - The English International School’un kurucusu oılan Lale Ünaldı; 2000 yılında Yüzyıl Işıl Eğitim Vakfı’nın kuruluşuna önderlik etmiştir.

Orta öğrenimini İngiliz Lisesi’nde; yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nin Yöneticilik ve İşletme Bölümleri’nde tamamlayan Ünaldı, kuruculuk ve yönetim kurulu üyeliklerinin yanısıra pek çok mesleki ve sosyal platformda görev almıştır. Kagider, Kagifed, Kalder, Common Purpose, EHSD ve BÜMED üyelikleri bulunan Ünaldı, evli ve iki çocuk annesidir.

NİMET ALTIOK

Scandic Occupational Therapy, İstanbul Merkezinin kurucusu ve Kidokit Çocuk gelişimi ve Ebeveyn Platformu kurucu ortaklarından olan Nimet Altıok, Türkiye’nin YÖK tarafından onaylı ilk Ergoterapisti (occupational threapist)’dir.

Eğitimini Danimarka’da tamamlamış olan Altıok, 2002 Yılında Ergoterapi Department, University College Sealand’dan mezun olmuş; National Board of Health, Copenhagen tarafından Registered Occupational Therapist OTR/L 300479-2962 olarak onaylanmıştır. 2002-2005 yıllarında Danimarka’da değişik merkezlerin ve hastanelerin nöroloji, pediatri ve psikiyatri bölümlerinde Ergoterapist olarak görev yaptıktan sonra evlenerek Türkiye’ye gelmiş ve 2007-2012 Yıllar arasında farklı kurumlarda ve farklı şehirlerde Ergoterapist olarak görev yapmıştır. 2015 Yılında Ulster University, İngilterede eğitimşne devam eden Altıok, 2016 yılından bu yana Yakın Doğu Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Bilim Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi gibi farklı Üniversitesinden Stajyer kabul etmektedir ve 2017 yılından bu yana Bahceşehir Üniversitesi Ergoterapi Bölümünde Öğ.Gör. olarak görev yapmanın yanı sıra Genç Hayat Vakfı – Ay Yıldızın Yıldız Çocukların projesinde ve TRT ÇOCUK – Sürpriz kutusu programında Danışman olarak görev yapmaktadır.