Eğitim kadromuz, felsefemiz, sınıf düzenlemelerimiz ve bireyselleştirilmiş programlarımız ile gerçek bir MONTESORRİ okuluyuz.

0-6 yaşta yabancı dil öğrenmenin hem yeni bir dili çok daha az çabayla içselleştirmek hem de zihinsel gelişim anlamında önemli katkısı olduğuna inanıyor ve sınıflarımızı tam zamanlı İngilizce ya da tam zamanlı İngilizce-Türkçe olarak yapılandırıyoruz.

Bireyselleştirilmiş (kişiye özel uygulanan) eğitim programları çocuklarımızın gelişim düzeyleri, ilgileri ve tekrar ihtiyaçlarına paralel olarak geliştiriliyor. İlgi ve ihtiyaçlarına göre materyal ve aktivite seçebilmek çocuklarımızın çalışmalarını isteyerek ve odaklanarak yapmalarını sağlarken; gelişim basamaklarını ihtiyacı olan tekrarla tamamlamak çocuklarımızın özgüvenlerini destekliyor.

Orman günlerinden kültür ve sanat gezilerine, geniş bahçemizdeki oyun alanından, lego laboratuvarına, Montessori çalışmalarından STEAM ve Dil Laboratuvarlarına, etüt saatlerinden farklı atölye ve seminerlere kadar sunduğumuz geniş hizmet yelpazesiyle çocuklarımızın ve ailelerimizin ihtiyacı olan farklı dokunuşları tek bir eko sistem içerisinde sunuyoruz.

Karma yaş grupları, küçük çocuklarımızın büyük çocukları rol model alarak daha hızlı öğrenmelerini sağlarken; büyük çocuklarımızın ise küçük çocuklara öğretip, destek olurken hem kendi öğretilerini içselleştirmelerini hem de empati, yardımlaşma ve paylaşma alışkanlıklarının artmasını destekliyor. Akran öğrenim ve öğretiminin mucizeler yarattığına tanık oluyoruz.